Bizi Arayın

0541 340 28 05

Çelik Kapı nasıl olmalı

Merhabalar

Çelik kapı nasıl olmalı 

başlıklı konumuzu sizler ile paylaşmak istedir.

Araştırma için kullanıcıya özel hazırlanmış bir konudur.  Çelik kapı nedir nasıldır hangi amaç ile nasıl tercihler yapılarak  kullanılmalıdır.

Seçim yaparken nasıl bir kapı tercih edilmelidir.Bu konuyu kısa özetler halinde sizlere anlatmaya çalışacağız.

Firmamızda  şuan  499 tl den başlayan çelik kapı fiyatı bulmak mümkün  dediğimiz gibi başlangıç fiyatı olduğundan ürünlerin fiyatı artış göstererek yukarı doğru çıkmaktadır.

En ucuz seri olan çivi kilit diye tabir edilen çelik kapılardır. Bu kapılar Piyasada en çok tercih edilen kapılar tabi ki değildir. Ama kiracılara veya hırsız ile sorunu olmayan kişiler bu kapıyı tercih edebiliyorlar,  Bu kapının ömrü diğer kapılar ile aynı orandadır. ucuz olmasını sebebi kullanılan sac ve kilitlerde ki mekanizmadır.  Bu yüzden hırsıza karşı  güvenlik sağlamaz  bu kapılar daha çok müstakil yerlerde tercih edilebilir.

Bir üst model olan monoblok seri kapılardır. Bu serilerde kilit koruyucu ön zırh hırsızlara karşı biraz daha iyidir. Tuzak kilit sistemi kullanılarak daha etkin rol oynayabilir. Ama tabi ki girilmez bir ürün olamaz . sadece çivi kilit seri çelik kapılardan daha kullanışlı ve sağlam olmalarıdır. Sac kalınlığı ve kilit farkından dolayı çelik kapı fiyatları 700 tl den Başlamaktadır.

Diğer bir seri olan çelik kapı da ultralam serilerdir. Bu ürünlerde aynı şekilde monoblok seri dediğimiz kapılar ile aynı özelliktedir.  tek farkı ön yüzeydeki kullanılan ahşap desenidir. fiyatı biraz daha farklıdır. parlak ahşap kullanıldığı için  diğer çelik kapı modelleri ile  fiyat farkı olmaktadır 950 TL den başlamaktadır.  Görselliğe önem verenler veya resimli çelik kapı tercih edenler için hazırlanmış bir çelik kapı çeşididir.

Hazır çelik kapılar birbirlerine yakın özellikte olduğundan çok fazla maliyet çıkmaması için üretici firmalarının kullandığı sac kalınlığı 1,2 mm den yukarı çıkmaz  bu A veya B firması fark etmez hepsi aynıdır. Eğer size 1.5 mm diyen olursa külliyen yalandır. Çünkü piyasada artan maliyetlerden dolayı  çelik kapıda kullanılan sac kalınlık miktarı iyice çalınmış ve  rekabete dayalı ürün imalatı yapılmıştır.

Peki hazır kapılarda sac kalınlığı 1,2 dedik bu kalınlık yeterlimi dir derseniz size bir kaç kelimede şunu  özetleyebiliriz. Hırsıza karşı tabiki dayanıklı olmaz ama kullanım ömrünü etkilemez.

iyi bir çelik kapı için kullanılması gereken kasa kalınlık 2 mm kanat kalınlık 1,5 mm olması yeterli olur.  Kilitlerde  günümüzde hırsızlara karşı % 100 açamaz denilecek bir sistem olmadığı için  malzeme ne kadarda kalın olsa sonuçta hırsızlar yanında koç boynuzu  getirmediğinden   açılamayan çelik kapı şuan yoktur.

Çelik kapıda farklı ağızlardan farklı  düşünceler duyabilirsiniz.  Ama şuan günümüzdeki kilit sistemi açılmayı engellemediğinden  hırsıza kilit dayanmaz lafı güzel ülkemizde hala geçerliliğini koruyor gibi duruyor.

Daha önce karşılaştığım bir kilit sistemi  vardı  bu kilidi müşterimiz abd den özel getirtmiş ve kapısına uygulatmış gördüğümde hayran kaldım  çok farklı bir mekanizma olduğundan kilit patlatma olayını ortadan kaldırmışlar.

Günümüzdeki kilit sistemleri  kilit yuvası patlatıp içeri girmeyi kolaylaştırmaktadır.  aynen resimlerde gördüğünüz gibi kilitler yamulmuş sonuç itibari ile bu kilitleri çelik kapı üreticisi üretmiyor.  gidip alıyorlar

 

Çelik kapılar hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz. bizi arayabilir ve fikir alabilirsiniz.  İstanbul avrupa yakası her bölgeye çelik kapı satışı yapmaktayız.  modellerimizi incelemek için ürünler bölümünden görebilirsiniz.

www.furkancelikkapi.com 

web adresimiz  ile sizlere artık daha yakınız

 

 

 

En uygun çelik kapı fiyatları için bizi arayın!
0541 340 28 05